Results

Fleadh Cheoil an Chlair 2018 Results:

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)
1st Eoin Costello CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
2nd Doireann Egan CCÉ, An Tulach, Clár
rec Maisie O ‘Connor CCÉ, An Tulach, Clár

1B Fidil / Fiddle (12-15)
1st Eve O Connor CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Cushla Murphy CCÉ, An Tulach, Clár
rec Cáit Ní Fhearghail CCÉ, An Tulach, Clár

1C Fidil / Fiddle (15-18)
1st Áine Murphy CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Sarah Fox CCÉ, An Tulach, Clár
rec Jessica Nea CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)
1st Cara Murphy CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Darragh Townsend CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
3rd Aaron Townsend CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)
1st Ciara Tighe CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Liam Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Jamie Garrihy CCÉ, Cr na Coradh, Clar

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)
1st Latitia Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Manus Doherty CCÉ, Cr.na hInse, Clar
rec Stephen Kennedy CCÉ, An Tulach, Clár

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)
1st Aisling Hunt CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Fergal Burke Kilmaley, Clar
rec Roisin O’Halloran CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)
1st Caoimhe Parry CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
2nd Sarah McNamara CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár
rec Aisling O’Loughlin Corofin, Clar

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)
1st Matthew Ryan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Eileen Costello CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
rec Rebecca Griffin CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)
1st Aisling Mc Mahon CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Arlene O’ Sullivan CCÉ, Inis Diomain, Clar
rec Stephen Kennedy CCÉ, An Tulach, Clár

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)
1st Daithi MacChonchró Lisdoonvarna, Clar
2nd Diarmuid Donnellan CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)
1st Andrea Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Kate Roche CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Eoghan O Breaslain CCÉ, Cr.na hInse, Clar

4B Feadóg / Whistle (12-15)
1st Aisling Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Holly O’ Loughlin CCÉ, Croisín, Clár
rec Edel Cusack CCÉ, An Tulach, Clár

4C Feadóg / Whistle (15-18)
1st Latitia Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Stephen Kennedy CCÉ, An Tulach, Clár
rec Muireann Haugh Lahinch, Clar

4D Feadóg / Whistle (O18)
1st Diarmuid Donnellan CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

5A Cairdín Pianó / Piano Accordion (Faoi 12)
1st Roisin Kelly CCÉ, Cr na Coradh, Clar

5B Cairdín Pianó / Piano Accordion (12-15)
1st Eoin Kelly CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Colm Kelly CCÉ, Cr na Coradh, Clar

5C Cairdín Pianó / Piano Accordion (15-18)
1st Arlene O’ Sullivan CCÉ, Inis Diomain, Clar

5D Cairdín Pianó / Piano Accordion (O18)
1st Anne O’ Sullivan CCÉ, Inis Diomain, Clar

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)
1st Rachel Mahony CCÉ, Croisín, Clár
2nd Andrea Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Ríona Hely CCÉ, An Tulach, Clár

6B Consairtín / Concertina (12-15)
1st Jesse O Connor CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Caleb Mahony CCÉ, Croisín, Clár
rec Lily Price CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

6C Consairtín / Concertina (15-18)
1st Colm Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Lily O’ Connor CCÉ, An Tulach, Clár
rec Aidan Quigney CCÉ, Croisín, Clár

6D Consairtín / Concertina (O18)
1st Conor O’Loughlin CCÉ, Cora Finne, Clár

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)
1st Tadhg O’Caoimh CCÉ, Cr na Coradh, Clar

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)
1st Sean Neylon CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Kevin Nunan CCÉ, Inis Diomain, Clar
rec Matthew Ryan CCÉ, Cr na Coradh, Clar

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)
1st Maisie O’ Connor CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Catriona Byrne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Jenny Murphy CCÉ, An Tulach, Clár

8B Cruit / Irish Harp (12-15)
1st Aisling Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Éimhear Greene CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Diarmaid Byrne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

8C Cruit / Irish Harp (15-18)
1st Lily O ‘Connor CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Dearbhla Creaven CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Siobhán Kelly CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár

9A Orgán Béil / Mouth Organ (Faoi 12)
1st Sadhbh Jordan CCÉ, East Clare, Clar

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)
1st Arlene O’ Sullivan CCÉ, Inis Diomain, Clar

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)
1st Pauline Callinan CCÉ, Croisín, Clár

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)
1st Eoin Costello CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
2nd Conor Parry CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
rec Tadhg O’Caoimh CCÉ, Cr na Coradh, Clar

10B Bainseó / Banjo (12-15)
1st Liam Clancy CCÉ, Croisín, Clár
2nd Sean Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Bláthanid Marsh CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

10C Bainseó / Banjo (15-18)
1st Donagh O Sullivan CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Darragh Whelan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Paul Mullane CCÉ, Cr na Coradh, Clar

10D Bainseó / Banjo (O18)
1st Diarmuid Donnellan CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)
1st Diarmuid Boyle CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Shane Mescall CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Andrew Kinsella CCÉ, An Tulach, Clar

11B Maindilín / Mandolin (12-15)
1st Sean Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Caroline Griffin CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
rec Michael Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

11C Maindilín / Mandolin (15-18)
1st Darragh Whelan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Paul Mullane CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Caimin Whelan CCÉ, Cora Finne, Clár

11D Maindilín / Mandolin (O18)
1st Diarmuid Donnellan CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

12A Pianó / Piano (Faoi 12)
1st Sadhbh Doherty CCÉ, Cr.na hInse, Clar
2nd Aine Moynihan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Catriona Byrne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

12B Pianó / Piano (12-15)
1st Éabha Mc Inerney CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Dearbhla Kelly CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Sinead O’Connor CCÉ, Cr na Coradh, Clar

12C Pianó / Piano (15-18)
1st Jessica Nea CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár
2nd Chloe Ní Riain CCÉ, Cr.Pheig Uí Riain Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach
rec Noel O’Gorman CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

12D Pianó / Piano (O18)
1st Daniel Landers CCÉ, An Tulach, Clár

13A Mileoidean / Melodeon (Faoi 12)
1st Roisin Dunphy CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Aine Moynihan CCÉ, Cr na Coradh, Clar

13B Mileoidean / Melodeon (12-15)
1st Liam Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Jamie Garrihy CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Aidan O Loughlin CCÉ, Inis Diomain, Clar

13C Mileoidean / Melodeon (15-18)
1st Manus Doherty CCÉ, Cr.na hInse, Clar

13D Mileoidean / Melodeon (O18)
1st Pauline Callinan CCÉ, Croisín, Clár

14A Rogha Gléas / Miscellaneous (Faoi 12)
1st Tadhg O’Caoimh CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Ríona Davoren CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

14B Rogha Gléas / Miscellaneous (12-15)
1st Matthew Ryan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Éanna Gantley CCÉ, Croisín, Clár
3rd Sean Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

14C Rogha Gléas / Miscellaneous (15-18)
1st Darragh Whelan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Luke Neylon CCÉ, Cora Finne, Clár
3rd Paul Mullane CCÉ, Cr na Coradh, Clar

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)
1st Cian Marsh CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár
2nd Aine Moynihan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Seán Clune CCÉ, An Tulach, Clár

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)
1st Jesse O’ Connor CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Éabha Mc Inerney CCÉ, An Tulach, Clár
rec Abbie Hoyne CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)
1st Cait Ni Laogharnain CCÉ, Inis Diomain, Clar
2nd Aidan Quigney CCÉ, Croisín, Clár
rec Caoilinn Ni Chiarba CCÉ, Sionna, Clar

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)
1st Daniel Landers CCÉ, An Tulach, Clár

16A Bodhrán (Faoi 12)
1st Ronan Clancy CCÉ, Croisín, Clár
2nd Cian Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

16B Bodhrán (12-15)
1st Sean Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Sean Considine CCÉ, Inis Diomain, Clar
3rd Amy Corry CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

16C Bodhrán (15-18)
1st Arlene O’ Sullivan CCÉ, Inis Diomain, Clare

17A Drumaí Céilí / Céilí Drums (Faoi 12)
1st Noel O’Halloran CCÉ, Doora-Barefield, Clar
2nd Sean Fennell CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Cian Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

17B Drumaí Céilí / Céilí Drums (12-15)
1st Dara Fitzgerald CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Sean Considine CCÉ, Inis Diomain, Clar
rec Caleb Mahony CCÉ, Croisín, Clár

17C Drumaí Céilí / Céilí Drums (15-18)
1st Clíodhna O’Keeffe CCÉ, Doora-Barefield, Clar
2nd Aidan O’Halloran CCÉ, Doora-Barefield, Clar
rec Mike Kirwan CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)
1st Niamh Ní Ógáin CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Eoin Costello CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
rec Kate Roche CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)
1st Cillian Fox CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
2nd Niamh Lernihan CCÉ, Inis Diomain, Clar
3rd Abbie Hoyne CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)
1st Laura Griffey CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár
2nd Ciara Sheehan CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
3rd Laura Donoghue CCÉ, East Clare, Clar

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)
1st Sean Neylon CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)
1st Sarah McNamara CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár
2nd Caoimhe Parry CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
3rd Niamh Mescall CCÉ, Cr na Coradh, Clar

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)
1st Matthew Ryan CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Rebecca Griffin CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
rec Eileen Costello CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)
1st Aisling Mc Mahon CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Chloe Ní Riain CCÉ, Cr.Pheig Uí Riain Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach
rec Arlene O’ Sullivan CCÉ, Inis Diomain, Clar

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)
1st Sarah McNamara CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár
2nd Andrea Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Eimear Ni Laogharnain CCÉ, Inis Diomain, Clar

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)
1st Laura Hayes CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Liam Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Niamh Lernihan CCÉ, Inis Diomain, Clar

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)
1st Anna Marie Meaney CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
2nd Muireann Haugh Lahinch, Clar
rec Ronan Donnellan CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

22A Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (Faoi 12)
1st Catriona Byrne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Jenny Murphy CCÉ, An Tulach, Clár
rec Niamh Ní Ógáin CCÉ, An Tulach, Clár

22B Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (12-15)
1st Aisling Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Eimhear Greene CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Diarmaid Byrne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

22C Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (15-18)
1st Dearbhla Creaven CCÉ, Cr na Coradh, Clar

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)
1st Aisling Egan, Doireann Egan CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Eoin Costelloe, Maisie O’ Connor CCÉ, Clarecastle/An Tulach, Clár
rec Ríona Hely, Cara Murphy CCÉ, An Tulach, Clár

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)
1st Lara Murphy, Cushla Murphy CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Éanna Gantley, Caleb Mahony CCÉ, Croisin, Clár
rec Cait NÍ Fhearghail, Jesse O’ Connor CCÉ, An Tulach, Clár

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)
1st Sorcha Nic an tSionnaigh, Aidan Quigney CCÉ, An Tulach Croisin, Clár
2nd Jamie Garrihy, Darragh Whelan CCÉ, Cr na Coradh
rec Áine Murphy, Stephen Kennedy CCÉ, An Tulach, Clar

23D Ceol Beirte / Duets (O18)
1st Paul Farren, Sean Doherty CCÉ, Cr.na hInse

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)
1st Caoimhe Parry, Conor Parry, Jack Dilleen CCÉ, Clarecastle-Ballyea/Doora-Barefield, Clár
2nd Aisling Egan, Cara Murphy, Doireann Egan CCÉ, An Tulach, Clár
3rd Sean Frawley, Jack Dillon, Diarmuid Boyle CCÉ, Cr na Coradh

24B Ceol Trír / Trios (12-15)
1st Lily Price, Eileen Costello, Jesse O’Connor CCÉ, Clarecastle-Ballyea/An Tulach
2nd Lara Murphy, Ronan Kennedy, Cushla Murphy CCÉ, An Tulach, Clár
rec Sean Roche, Kate Roche, Aisling Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

24C Ceol Trír / Trios (15-18)
1st Jamie Garrihy, Matthew Ryan, Darragh Whelan CCÉ, Cr na Coradh
2nd Niamh Ni Cheannabhain, Arlene O’Sullivan, Rachel O’Dea Ennis/Ennistymon/Rockmount, , C
3rd Shona O’ Halloran, Sarahjane O’ Halloran, Roisín Clancy CCÉ, Croisin – Corofinne, Clár

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)
1st Tulóg CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Inis Óg CCÉ, Cora Finne, Clár
rec Croisín CCÉ, Croisín, Clár

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)
1st Tulla Notes CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Tulla Ríl CCÉ, An Tulach, Clár
rec Inis Óg CCÉ, Cora Finne, Clár

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)
1st Humours of Tulla CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Burren CCÉ, Cora Finne, Clár
rec Ceoltóirí na hÍnse CCÉ, Cora Finne, Clár

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)
1st Banna Ceoil Chnoc na Gaoithe An Tulach, Clar
2nd The Tempest CCÉ, Cora Finne, Clár
rec Toberoonagh Ceili Band Kilmaley, Clar

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)
1st Burren CCÉ, Cora Finne, Clár
2nd Inchicronan CCÉ, Croisín, Clár
rec Tigh Beag CCÉ, Cr na Coradh, Clar

26B Grúpaí Ceoil (12-15)
1st Tigh na Coille A CCÉ, Cr na Coradh, Clar
2nd Inchicronan CCÉ, Croisín, Clár
rec Ceol na nOg Sraid na Cathrach, Clar

26C Grúpaí Ceoil (15-18)
1st Burren CCÉ, Cora Finne, Clár
2nd Tigh na Coille CCÉ, Cr na Coradh, Clar
rec Inchicronan CCÉ, Croisín, Clár

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (Faoi 12)
1st Caoimhe Shannon Miltown Malbay
2nd Grace Seymour CCÉ, East Clare, Clar
3rd Sadhbh Ni Shiurtain CCÉ, East Clare, Clar

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (12-15)
1st Hannah Morrissey CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
2nd Jessica Keogh CCÉ, East Clare, Clar

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (15-18)
1st Niamh Ni Cheannabhain CCÉ, Cr.na hInse, Clar
2nd Angela Seymour CCÉ, East Clare, Clar
rec Laura Donoghue CCÉ, East Clare, Clar

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (O18)
1st Aoife Ni Chathasaigh CCÉ, Sionna, Clar

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (Faoi 12)
1st Padraig O hOgain CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

33A English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)
1st Caoimhe Shannon Miltown Malbay, Clar
2nd Maire Ni Cibhlechain CCÉ, Inis Diomain, Clare
rec Roisin Ni Sheannain CCÉ, Inis Diomain, Clare

33B English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)
1st Emma Fennell CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Hannah Morrissey CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
rec Mary Hanrahan CCÉ, Croisín, Clár

33C English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)
1st Clodagh Darcy CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Angela Seymour CCÉ, East Clare, Clar
rec Aoibhínn Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

33D English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)
1st Aoife Ni Chathasaigh CCÉ, Sionna, Clar
2nd Sinead Quinn CCÉ, Cr na Coradh, Clar

34A English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (Faoi 12)
1st Paddy Hogan CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Jack Dilleen CCÉ, Doora-Barefield, Clar
3rd Donncha Dobson CCÉ, Croisín, Clár

34B English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (12-15)
1st Cormac Byrne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Dáire Meehan CCÉ, Croisín, Clár
rec Liam Clancy CCÉ, Croisín, Clár

34D English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (O18)
1st Philip Brennan CCÉ, Sionna, Clar

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)
1st Eimear Clancy CCÉ, Croisín, Clár

35B Feadaíl / Whistling (12-15)
1st Moya Tiernan CCÉ, Cora Finne, Clár
2nd Liam Clancy CCÉ, Croisín, Clár

35D Feadaíl / Whistling (O18)
1st Liam Jones CCÉ, Clochliath, Clár

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)
1st Eimear Clancy CCÉ, Croisín, Clár
2nd Jack Dilleen CCÉ, Doora-Barefield, Clar
rec Emer Gantley CCÉ, Croisín, Clár

36B Portaireacht / Lilting (12-15)
1st Liam Clancy CCÉ, Croisín, Clár
2nd Jessica Keogh CCÉ, East Clare, Clar

36C Portaireacht / Lilting (15-18)
1st Laura Chaplin CCÉ, East Clare, Clar
2nd Laura Donoghue CCÉ, East Clare, Clar

36D Portaireacht / Lilting (O18)
1st Liam Jones CCÉ, Clochliath, Clár

38E Newly Composed Songs in English / Amhráin Nuacheaptha, Béarla (Aon Aois/Any Age)
1st Philip Brennan CCÉ, Sionna, Clar

39E Píosaí Ceoil Nuacheaptha / Newly Composed Tunes (Aon Aois/Any Age)
1st Aisling Moroney CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Cormac Byrne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Dearbhla Creaven CCÉ, Cr na Coradh, Clar

44A Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (Faoi 12)
1st Lissycasey (Caledonian) CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár
2nd Hell for Leather Team (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Cnoc na Gaoithe (Caledonian Set) CCÉ, An Tulach, Clár

44B Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (12-15)
1st Rithim an Chláir, Sráid na Cathrach (Lakyle Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar
2nd St Claire’s set/Cnoc na Gaoithe (Caledonian Set) CCÉ, An Tulach/Lissycasey, Clár
rec Hell For Leather (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

44C Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (15-18)
1st Rithim an Chláír (BallyKeale Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar
2nd Cnoc na Gaoithe (Caledonian Set) CCÉ, An Tulach, Clar
rec Hell For Leather (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

44D Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (O18)
1st Rithim an Chláir (Lakyle Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar

45A Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (Faoi 12)
1st Hell For Leather (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Rithim an Chláir, Rinn na Spáinneach (Caledonian Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar
rec Rithim an Chláir, Sráid na Cathrach (Plain Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar

45B Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (12-15)
1st Hell For Leather Team 3 (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Rithim an Chláir (Caledonian Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar
rec Hell For Leather Team 2 (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

45C Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (15-18)
1st Rithim an Chláir (Plain Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar
2nd Hell For Leather Team 2 (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Hell For Leather Team 1 (Plain Set) CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

45D Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (O18)
1st Rithim an Chláir (Plain Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar
2nd Lissycasey (Caledonian) CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár

46F Rince Leathsheit Measctha / Half Set, Mixed (Faoi 18)
1st Rithim an Chláír, Sráid na Cathrach (Loughgraney Half-Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar
2nd Spiorad’s Spraoi (The Jack Canny half set) CCÉ, Cill Fhionnúrach
rec Rithim an Chláir, Rinn Na Spáinneach (Jack Canny Half-Set) CCÉ, Laichtín Naofa, Clar

47L Rince Seit, Measctha, Os cionn 35 / Full Set, Mixed, O35 (O35)
1st Rinceoiri an Tulach (Caledonian Set) Tulla, Clar
2nd Rinceoiri an Chlair (Caledonian Set) Lissycasey, Clar

48A Rince ar an Sean-Nós (Faoi 12)
1st Sean Fennell CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Aaron Townsend CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Kai O’Sullivan CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

48B Rince ar an Sean-Nós (12-15)
1st Conor Fennell CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Sean Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
rec Eoin Killeen CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

48C Rince ar an Sean-Nós (15-18)
1st Colm Browne CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Orla Ní Dhubháin CCÉ, Croisín, Clár
rec Ada Kenny CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

48D Rince ar an Sean-Nós (O18)
1st Pádraigín Ni Ciardubháin CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
2nd Niamh Jordan CCÉ, East Clare, Clar
rec Mary Caldwell CCÉ, Cr.na hInse, Clar

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)
Q James O Dubháin CCÉ, Croisín, Clár
Q Naoise Jordan CCÉ, East Clare, Clar
Q Daithi O’Laoire Cill na Mona, Clar
Q Katie Ní Consaidín CCÉ, Croisín, Clár
Q Anna Ni Dhalaigh CCÉ, Cr.na hInse, Clar

49H Comhrá Gaeilge (9-11)
Q Tadhg O’Caoimh CCÉ, Cr na Coradh, Clar
Q Roisin Nic Dhonnchaidh CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
Q Lia Ni Shiurtain CCÉ, East Clare, Clar
Q Tadhg O’Laoire Cill na Mona, Clar
Q Cian O Breaslain CCÉ, Cr.na hInse, Clar

49I Comhrá Gaeilge (11-13)
Q Cadhla Ni Chaoimh CCÉ, Cr na Coradh, Clar
Q Sadhbh Ni Shiurtain CCÉ, East Clare, Clar
Q Rachel Ni Dhalaigh CCÉ, Cr.na hInse, Clar
Q Isabella Ni Dhalaigh CCÉ, Cr.na hInse, Clar
Q Blaithnaid Ni Dhulaigh CCÉ, Cr.na hInse, Clar

49J Comhrá Gaeilge (13-15)
Q Noirin Nic Choitir CCÉ, Inis Cathaigh, Clar
Q Seoda Ni Chaoimh CCÉ, Cr na Coradh, Clar
Q Sinead Ni Dhulaing CCÉ, Cr.na hInse, Clar
Q Eileanoir Nic Dhonnchaidh CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

49K Comhrá Gaeilge (15-18)
Q Laura Ní Dhonachú CCÉ, East Clare, Clar
Q Cáit Ní Dhonachú CCÉ, East Clare, Clar
Q Sorcha nic An tSionnaigh CCÉ, An Tulach, Clár
Q Muireann Ni Chathain CCÉ, Inis Cathaigh, Clar

50A Storytelling (Faoi 12)
1st Evie Ní Chuinn CCÉ, An Tulach, Clár
1st Evie Ní Chuinn CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Zoe Ní Chuinn CCÉ, An Tulach, Clár
2nd Zoe Ní Chuinn CCÉ, An Tulach, Clár

50B Storytelling (12-15)
1st Hannah Morrissey CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár
2nd Sinead Ni Dhulaing CCÉ, Cr.na hInse, Clar

51B Scéalaíocht (12-15)
1st Sinead Ni Dhulaing CCÉ, Cr.na hInse, Clar
2nd Ruth Leyden-Doyle CCÉ, Cr na Coradh, Clar
3rd Saoirse Ní Dhubháin CCÉ, Croisín, Clár

 

Fleadh Cheoil an Chlair U9 Results 2018 

Flute:

1st Rory Fitzgerald:   Corofin.

Concertina:

1st : Orla Cusack. An Tulach

2nd : Caoimhe Ryan. Tiermaclane

Banjo:

1st:  Conor Keogh. CCE an Tulach

2nd:  Eoin Murphy. CCE an Tulach

Fiddle :

1st Bethan Marsh Kilfenora

2nd : Heather Walsh Tulla CcE

Tin Whistle

1st:  Eva Loftus Ballybeg

2nd Bryan Roche. Inis Cathaigh

Accordion:

1st:  Eimear Clancy. Croisin  CCE

2nd Caoimhin O Seannain Inis Diomain CCE

Irish Singing :

1st Holly Coleman Cahercalla.

English Singing:

1st:  Ally Coleman Cahercalla.

2nd Holly Coleman Cahercalla.

Cairde Ceoil  U12

1st:  Sarah O’Brien. Broadford.

Whistle Band    (National School)

1st:  Ceol na nOg  Glenn Domhin

2nd  Clareabbey

3rd Ceol na nOg : Sraid na Cathrach.